Smycz dla psa

Na rynku znaleźć można bardzo dużo rodzajów smyczy dla psa. Różnią się one długością, dodatkowymi funkcjami, grubością i materiałem. Jak wybrać najlepszą smycz dla psa? O czym trzeba pamiętać?

Smycz dla psa

Rodzaje smyczy są bardzo różnorodne, dlatego każdy właściciel smyczy powinien znaleźć coś odpowiedniego. Można wybierać wśród klasycznych smyczy w jednym kolorze, po ozdobne i elegancie smycze.
Przed zakupem trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami dotyczącymi; wagi psa, określenia, czy pies jest spokojny, czy potrzebujemy smyczy bardzo wytrzymałej i tym podobne.

smycz dla psa

Klasyczna smycz

Najbardziej klasycznym rodzajem jest smycz jednoczęściowa, zazwyczaj wykonana ze skóry, z syntetycznego materiału lub łańcuszka metalowego. Z jednej strony posiada rączkę, a z drugiej karabińczyk, czyli zatrzask do obroży. Nie ma możliwości jej regulowania. Nadaje się na codzienne spacery.
To smycz jednoczęściowa, wykonana ze skóry, taśmy parcianej (czyli –

Regulowana smycz

Regulowaną smycz można bez problemu składać. Na końcach znajdują się karabińczyki, z czego jeden ma za zadanie regulować długość. To pozwoli z łatwością wydłużać i skracać smycz podczas przechadzek. Taką smycz zazwyczaj wykonuje się ze skóry lub z taśmy parcianej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *