Materac dla psa – czy materiał z jakiego jest wykonany ma znaczenie?

Materiał, z jakiego wykonane jest poszycie materaca dla psa, ale również materiał wypełnienie nie są kwestiami bez znaczenia. Mogą mieć ogromny wpływ zarówno na komfort zwierzęcia, jak i na jego zdrowie. Nie są bez znaczenia również dla wygody właścicieli psów. Kupując materac dla naszego pupila, warto przyjrzeć się temu z czego jest wykonany.

Pokrowiec materaca – praktyczna strona

Materac dla psa składa się z dwóch części. Jest to pokrowiec, oraz materiał wypełniający. Bardzo często zewnętrzne poszycie można zdejmować. Jeżeli nie – warto zdecydować się na taki model, który można w całości włożyć do pralki. Jeżeli pokrowiec jest zdejmowany stanowi to ogromne ułatwienie w kwestii czyszczenia i utrzymania higieny. Pokrowce materacy mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Warto zdecydować się na rozwiązanie, które będzie zarówno wygodne dla zwierzęcia, jak i łatwe w utrzymaniu czystości.

Wypełnienie materaca – zdrowy sen zwierzaka

Tak samo jak w przypadku materacy przeznaczonych dla ludzi, wypełnienie ma duży wpływ na wygodę podczas snu. Należy pamiętać, że kręgosłup psa jest tak samo ważny, a więc twardość materaca powinna być dostosowana do potrzeb zwierzęcia. W przypadku psów starszych warto rozważyć zakup specjalnego materaca ortopedycznego, który zapewni odpowiednią powierzchnię do spania dla każdego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *