Wybór legowiska dla psa

Legowisko jest dla psa najważniejszym miejscem w całym domu. Musi się ono znajdować w strategicznie położonym miejscu, z którego pies będzie miał maksymalnie duży pogląd na całe mieszkanie. Oprócz tego musi to być miejsce w którym czuję się maksymalnie bezpieczny i zrelaksowany. Jest to jego oaza i przystań w której może na spokojnie odpocząć.

Jaką formę legowiska wybrać?

Na runku dostępne są dwie możliwości wykonania legowiska dla psa. Jedną z nich jest legowisko w kształcie ogromnej pufy, bądź poduszki, a drugie przypomina domek dla psa i jest stylizowany na typową budę. Więcej informacji znajdziesz w specjalistycznych sklepach jak Obroza-elektryczna
To, który z nich wybrać dla naszego pupila zależne jest od jego upodobań. Pies który wolny czas lubi spędzać mając coś nad głową, tzn. chowa się pod stół lub łóżko, zdecydowanie swoim zachowaniem daje nam do zrozumienia, że lepiej by się czuł w legowisku w kształcie domku.
Natomiast pies, który unika zamknięcia i zdecydowanie bardziej woli odpoczywać na łóżku z niezwykle karkołomnie rozłożonymi łapami, o wiele szybciej zaakceptuje tradycyjne posłanie w kształcie dużej pufy.

Czy się kierować przy wyborze?

Gdy znamy już upodobania naszego psa, możemy wziąć pod uwagę aspekty czysto praktyczne. Najważniejszym jest rozmiar legowiska, który powinien być co najmniej o 15-20 cm większy niż rozmiar naszego psiaka. Ten zapas centymetrów zapewni mu stosowny komfort podczas odpoczynku. Drugim ważnym aspektem jest materiał z jakiego został wykonany. Legowiska ze skóry będą zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, jednak te wykonane z materiału pozwolą psiakowi czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *