Psi problem

Pies to obowiązek. Powie to każdy, kto do kwestii posiadania czworonożnego pupila podchodzi poważnie. Takie podejście oznacza podawanie odpowiedniej żywności, dbanie o stan zdrowia zwierzęcia, a także zabezpieczenie go przed pasożytami.

Niechciani intruzi

Pasożyty bytujące na zwierzętach to oczywiście robaki, które przebywają wewnątrz organizmu oraz owady bytujące na skórze. Do tych ostatnich zaliczamy przede wszystkim pchły i kleszcze. O ile same pchły powodują u psa przede wszystkim uciążliwy dyskomfort połączony z silną potrzebą drapania się, o tyle kleszcze mogą być źródłem poważnych chorób, stanowiących wręcz zagrożenie dla życia.

Stąd też, aby uchronić pupila przede niechcianymi konsekwencjami, należy stosować odpowiednie środki zabezpieczające. Najczęściej stosowanym sposobem na odstraszenie żywiących się krwią pajęczaków jest obroża przeciw kleszczom (https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-przeciwko-kleszczom). Umieszczana obok właściwej obroży działa na całą powierzchnię ciała psa, przez co kleszcze nie powinny podejmować nawet próby ataku.

Jakość przede wszystkim

Oczywiście decydując się na zakup obroży przeciw kleszczom można w sklepie natrafić na różne produkty. Te tańsze zazwyczaj są gorszej jakości, przez co działają słabiej, krócej i są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Warto więc odżałować nieco większą kwotę i sięgnąć po produkt z wyższej półki. Dzięki takiemu posunięciu można mieć o wiele większą pewność, że pies będzie dostatecznie zabezpieczony przed kleszczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *