Obroże dla psów – którą z nich wybrać?

Właściciele czworonogów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie rynek produktów dla zwierząt dosłownie pęka w szwach i ciężko jest dokonać wyboru, gdy wokół wielu producentów zachwala swoje wyroby. Psia obroża, to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia psiaka. Umożliwia bezpieczne wyprowadzenie go na spacer. Z jakimi obrożami można spotkać się najczęściej?

Skórzane obroże dla psów

Obroże skórzane są dosyć popularne. Materiał ten przyjazny jest dla sierści psiaka, bowiem nawet długie włosie nie zaplącze się w niego. Są nieco droższe od obroży parcianych, jednak zdecydowanie lepiej wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne i posłużą o wiele dłużej. W tym przypadku warto zainwestować w lepszą jakość. Skórzane obroże dla psów od Obroza-elektryczna.pl są w pełni regulowane – można bez problemu skrócić ją tak, aby psiakowi było wygodnie, ale żeby też nie mógł jej ściągnąć samodzielnie.

Obroże ozdobne

Często w sklepach zoologicznych można spotkać także cienkie obróżki w różnych kolorach i wykonane z delikatnych materiałów. Są to obroże ozdobne, które poza ładnym wyglądem nie spełniają żadnej dodatkowej funkcji. Najczęściej tego typu obroże kupuje się dla psiaków kanapowych albo dla szczeniaków. Dorosły wilczur z kokardą przy szyi wyglądałby bowiem nieco zabawnie.

Obroże funkcjonalne

Coraz powszechniejsze są także obroże mające spełniać określone funkcje. Zaliczają się do nich na przykład obroże odstraszające pchły i kleszcze oraz specjalne obroże adaptacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *