Wybór legowiska dla psa

Legowisko jest dla psa najważniejszym miejscem w całym domu. Musi się ono znajdować w strategicznie położonym miejscu, z którego pies będzie miał maksymalnie duży pogląd na całe mieszkanie. Oprócz tego musi to być miejsce w którym czuję się maksymalnie bezpieczny i zrelaksowany. Jest to jego oaza i przystań w której może na spokojnie odpocząć.

Jaką formę legowiska wybrać?

Na runku dostępne są dwie możliwości wykonania legowiska dla psa. Jedną z nich jest legowisko w kształcie ogromnej pufy, bądź poduszki, a drugie przypomina domek dla psa i jest stylizowany na typową budę. Więcej informacji znajdziesz w specjalistycznych sklepach jak Obroza-elektryczna
To, który z nich wybrać dla naszego pupila zależne jest od jego upodobań. Pies który wolny czas lubi spędzać mając coś nad głową, tzn. chowa się pod stół lub łóżko, zdecydowanie swoim zachowaniem daje nam do zrozumienia, że lepiej by się czuł w legowisku w kształcie domku.
Natomiast pies, który unika zamknięcia i zdecydowanie bardziej woli odpoczywać na łóżku z niezwykle karkołomnie rozłożonymi łapami, o wiele szybciej zaakceptuje tradycyjne posłanie w kształcie dużej pufy.

Czy się kierować przy wyborze?

Gdy znamy już upodobania naszego psa, możemy wziąć pod uwagę aspekty czysto praktyczne. Najważniejszym jest rozmiar legowiska, który powinien być co najmniej o 15-20 cm większy niż rozmiar naszego psiaka. Ten zapas centymetrów zapewni mu stosowny komfort podczas odpoczynku. Drugim ważnym aspektem jest materiał z jakiego został wykonany. Legowiska ze skóry będą zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, jednak te wykonane z materiału pozwolą psiakowi czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo.

Psi problem

Pies to obowiązek. Powie to każdy, kto do kwestii posiadania czworonożnego pupila podchodzi poważnie. Takie podejście oznacza podawanie odpowiedniej żywności, dbanie o stan zdrowia zwierzęcia, a także zabezpieczenie go przed pasożytami.

Niechciani intruzi

Pasożyty bytujące na zwierzętach to oczywiście robaki, które przebywają wewnątrz organizmu oraz owady bytujące na skórze. Do tych ostatnich zaliczamy przede wszystkim pchły i kleszcze. O ile same pchły powodują u psa przede wszystkim uciążliwy dyskomfort połączony z silną potrzebą drapania się, o tyle kleszcze mogą być źródłem poważnych chorób, stanowiących wręcz zagrożenie dla życia.

Stąd też, aby uchronić pupila przede niechcianymi konsekwencjami, należy stosować odpowiednie środki zabezpieczające. Najczęściej stosowanym sposobem na odstraszenie żywiących się krwią pajęczaków jest obroża przeciw kleszczom (https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-przeciwko-kleszczom). Umieszczana obok właściwej obroży działa na całą powierzchnię ciała psa, przez co kleszcze nie powinny podejmować nawet próby ataku.

Jakość przede wszystkim

Oczywiście decydując się na zakup obroży przeciw kleszczom można w sklepie natrafić na różne produkty. Te tańsze zazwyczaj są gorszej jakości, przez co działają słabiej, krócej i są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Warto więc odżałować nieco większą kwotę i sięgnąć po produkt z wyższej półki. Dzięki takiemu posunięciu można mieć o wiele większą pewność, że pies będzie dostatecznie zabezpieczony przed kleszczami.

Fotopułapka – dowolny teren pod kontrolą

Różne okoliczności życia oraz prowadzenia działalności gospodarczej stawiają przed sytuacjami, które wymagają zastosowania monitoringu. Fotopułapka jest doskonałym urządzeniem, pozwalającym na stałą obserwację newralgicznych miejsc, gdzie znajdują się przedmioty stanowiące potencjalny przedmiot pożądania osób zainteresowanych cudzą własnością.

Co to jest fotopułapka?

Jest to specjalnie przystosowana kamera, mogąca monitorować tereny zewnętrzne, nagrywać obrazy i dźwięk, a także robić zdjęcia. Jest połączona systemem łączności poprzez sieci GSM i komunikację sms-ową, co pozwala na stałe kontrolowanie danego terenu czy obiektu.

Gdzie znajduje zastosowanie fotopułapka?

Zamontowanie fotopułapki wszędzie tam, gdzie znajduje się teren chroniony przed niepowołanymi osobami lub też przedmioty wymagające zabezpieczenia przed kradzieżą, jak na przykład drewno ułożone i przygotowane do wywiezienia znajdujące się w lesie, daje możliwość stałej kontroli aktualnej sytuacji.

bWażną cechą działania fotopułapki jest to, że może uruchamiać się tylko w momencie ruchu, co znacznie zmniejsza zużycie baterii. Można również zabezpieczyć urządzenie PIN – em, co po umieszczeniu na nagraniu stempla z datą, pozwala na wykorzystanie nagrania jako dowodu podczas sprawy sądowej.

Fotopułapka to niezwykle pożyteczne urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w ochronie mienia.

Obroże dla psów – którą z nich wybrać?

Właściciele czworonogów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie rynek produktów dla zwierząt dosłownie pęka w szwach i ciężko jest dokonać wyboru, gdy wokół wielu producentów zachwala swoje wyroby. Psia obroża, to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia psiaka. Umożliwia bezpieczne wyprowadzenie go na spacer. Z jakimi obrożami można spotkać się najczęściej?

Skórzane obroże dla psów

Obroże skórzane są dosyć popularne. Materiał ten przyjazny jest dla sierści psiaka, bowiem nawet długie włosie nie zaplącze się w niego. Są nieco droższe od obroży parcianych, jednak zdecydowanie lepiej wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne i posłużą o wiele dłużej. W tym przypadku warto zainwestować w lepszą jakość. Skórzane obroże dla psów od Obroza-elektryczna.pl są w pełni regulowane – można bez problemu skrócić ją tak, aby psiakowi było wygodnie, ale żeby też nie mógł jej ściągnąć samodzielnie.

Obroże ozdobne

Często w sklepach zoologicznych można spotkać także cienkie obróżki w różnych kolorach i wykonane z delikatnych materiałów. Są to obroże ozdobne, które poza ładnym wyglądem nie spełniają żadnej dodatkowej funkcji. Najczęściej tego typu obroże kupuje się dla psiaków kanapowych albo dla szczeniaków. Dorosły wilczur z kokardą przy szyi wyglądałby bowiem nieco zabawnie.

Obroże funkcjonalne

Coraz powszechniejsze są także obroże mające spełniać określone funkcje. Zaliczają się do nich na przykład obroże odstraszające pchły i kleszcze oraz specjalne obroże adaptacyjne.